پرینورافی چیست؟ یکی از عمل های زیبایی و البته کاربردی که امروزه برای بانوان انجام میشود پرینورافی است، پرینه حد فاصل بین مقعد و واژن است که به دلیل حساسیت بسیار زیاد بافت آن خیلی سریع آسیب دیده و ممکن است ترمیم آن با تاخیر انجام شود. بسیاری از بانوان ضمن انجام زایمان طبیعی ممکن […]

پرینورافی

پرینورافی چیست؟

یکی از عمل های زیبایی و البته کاربردی که امروزه برای بانوان انجام میشود پرینورافی است، پرینه حد فاصل بین مقعد و واژن است که به دلیل حساسیت بسیار زیاد بافت آن خیلی سریع آسیب دیده و ممکن است ترمیم آن با تاخیر انجام شود.

بسیاری از بانوان ضمن انجام زایمان طبیعی ممکن است سلامت ناحیه پرینه را از دست داده و آسیب‌ هایی مانند زخم و یا پارگی در این قسمت اتفاق بیفتد، متخصصان فعال در حوزه زنان برای درمان پرینه آسیب دیده ضمن انجام عمل پرینورافی با از بین بردن آسیب‌ ها و ترمیم این بخش سلامت ناحیه واژن را باز می گردانند.

پرینورافی یکی از عمل‌ های زیبایی آسان و کم خطر است که بهترین نتیجه از آن حاصل میشود فقط کافی است که تحت نظر متخصصان با تجربه این عمل را انجام داده تا با دریافت بهترین نتیجه بتوانید از زیبایی و سلامت واژن بهره‌ مند شوید.

چگونگی عمل جراحی پرینورافی

بهبودی بعد از پرینورافی
بهبودی بعد از پرینورافی

پرینورافی هم مانند سایر عمل‌ های جراحی مستلزم آن است که تحت شرایطی کاملاً ایمن انجام شود تا بهترین نتیجه با کمترین آسیب و خطا حاصل شود.

گشاد شدن واژن و یا شل شدن آن فرایندی ناخوشایند برای تمامی بانوان است و به دنبال راه حل‌ های موثر و کم عارضه هستند که قطعاً در چنین شرایطی پرینورافی بهترین روش است که می‌ توانید برای انجام اصلاحات ناحیه واژن انتخاب کنید.

پرینورافی در شمار عمل‌ های زیبایی آسان و سرپایی قرار دارد که با تزریق یک بی‌ حسی ساده و حتی در مراکز تخصصی و مطب‌ ها نیز انجام می‌ پذیرد.

دوره نقاهت پرینورافی بسیار کوتاه است و شما می‌ توانید با دغدغه بسیار کم این عمل زیبایی را انجام داده و اطمینان داشته باشید که بدون هرگونه عوارض و محدودیت می‌ توانید نتیجه مناسب را کسب کرده و هرگز تاثیر آن از بین نخواهد رفت.

روند جراحی پرینورافی

در اغلب موارد پرینورافی به صورت سرپایی انجام میشود که با تزریق یک بی‌ حسی موضعی پزشک می‌ تواند خیلی سریع عمل مربوطه را انجام داده و نهایتاً یک هفته بعد نتیجه اصلی حاصل می‌ گردد.

به طور معمول مدت زمان انجام پرینورافی حدود نیم ساعت خواهد بود و پس از آن افراد هیچگونه درد و خونریزی را تجربه نکرده و با یک مراقبت ساده می‌ توانند از خطرات احتمالی دور مانده و بهترین نتیجه از پرینورافی حاصل می‌ گردد.

توجه داشته باشید که پرینورافی یکی از عمل‌ های زیبایی تخصصی به شمار می‌ آید و متخصصان باید تحت شرایطی کاملاً ایمن و با بررسی وضعیت جسمانی بیمار این عمل را انجام دهند.

بعضی علل شل شدگی و گشاد شدن واژن

حتماً می‌ دانید که انجام زایمان طبیعی باعث میشود که کانال ورودی واژن آسیب‌ های کوچک و بزرگی را متحمل شده که از مهمترین آنها می‌ توان به پارگی پرینه اشاره کرد.

در چنین شرایطی ترمیم این بافت حساس از مهمترین فعالیت‌ هایی است که باید توسط پزشک انجام شود در غیر این صورت جای زخم باقی مانده و حتی ممکن است جوش خوردن نامناسب این پارگی‌ ها برای افراد دردسرآفرین شود.

با این حال پزشکان انجام زایمان‌ های طبیعی مکرر و داشتن روابط جنسی را برای سال‌ های طولانی از مهمترین دلایل گشادی واژن دانسته و معتقدند که با افزایش سن و محدودتر شدن میزان کلاژن در پوست چنین عارضه‌ ای رخ می‌ دهد.

روش انجام عمل پرینورافی

برای انجام پرینورافی روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به وضعیت جسمانی بیمار و میزان آسیبی که وجود دارد متخصصان تشخیص خواهند داد که کدام شیوه عمل برای آنها مناسب است.

در مواردی متخصصان پرینورافی را با نخ انجام داده و پس از جذب کامل این نخ‌ ها تنگی واژن به درستی اتفاق می‌ افتد، در این روش دوره نقاهت بیشتری باید طی شود تا نتیجه مناسب حاصل شود.

اما اگر پزشک برای پرینورافی از لیزرهای مخصوص استفاده کند با تاباندن اشعه کلاژن سازی پوست تحریک شده و به مرور زمان سبب تقویت عضلات این بخش حساس خواهد شد.

روشی که متخصصان برای انجام پرینورافی انتخاب می‌ کنند کاملاً آسان است و البته تجربه بسیار زیاد و مهارت فراوان پزشکان باعث میشود تا این عمل با سهولت زیاد انجام شده و بانوان دغدغه و نگرانی بابت عمل و نتیجه آن نخواهند داشت.

مزایای پرینورافی

مزایای پرینورافی
مزایای پرینورافی

برخی از افراد تصور می‌ کنند که پرینورافی تنها یک عمل زیبایی به شمار می‌ آید که برای تنگ کردن واژن مورد استفاده قرار می‌ گیرد اما این عمل علاوه بر بهبود آسیب ناحیه پرینه برای درمان بی‌ اختیاری ادراری نیز مناسب است.

همچنین متخصصان برای درمان واژینیسموس سعی دارند تا اصلاحاتی را در ناحیه پرینه انجام داده و افراد را از این مشکل رها خواهند کرد.

شل شدن واژن و گشادی آن عواقب و عوارض جسمی و روانی زیادی برای بانوان به همراه دارد و تنها راه حل درمان و بهبود آن عمل پرینورافی خواهد بود.

نکاتی که قبل از پرینورافی باید انجام شود

قبل از انجام پرینورافی متخصصان بررسی‌ های تکمیلی را انجام داده تا مبادا حین عمل و پس از آن آسیب‌ های مختلفی سلامت افراد و نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

پیش از انجام پرینورافی تست پاپ اسمیر کاملاً الزامی می‌ باشد تا پزشکان بتوانند هرگونه عفونت‌ های قارچی و باکتریایی را بررسی کرده تا اگر آسیب و عارضه ای پنهان در ناحیه واژن وجود دارد را بررسی و درمان کنند.

پیش از انجام پرینورافی باید با پزشک خود صحبت کرده و اگر داروی خاصی مصرف می‌ کنید حتماً به متخصصان اعلام کنید.

بهبودی بعد از پرینورافی

پزشکان بعد از پرینورافی هرگونه روابط جنسی را به طور کامل ممنوع اعلام کرده و فرد موظف است که حدوداً ۴ الی ۶ هفته از سلامت خود به درستی مراقبت کند.

بعد از پرینورافی به هیچ عنوان نمی‌ توانید در دوره قاعدگی از تامپون و یا کاپ قاعدگی استفاده کنید.

استراحت بیشتر بعد از پرینورافی و کمتر کردن تحرکات در طی روز کمک می‌ کند تا این دوره را به سلامت سپری کرده و بهترین نتیجه را از پرینورافی دریافت خواهید کرد.

اگر برای کمتر شدن درد بعد از پرینورافی متخصصان انواع مسکن را برای شما تجویز می‌ کنند و یا مصرف انواع آنتی بیوتیک را الزامی می‌ دانند باید به توصیه پزشک عمل کرده و داروهای تجویزی را در موقع مناسب و دوز مشخص مصرف کنید.

عوارض تنگ کردن دهانه واژن

عوارض تنگ کردن دهانه واژن
عوارض تنگ کردن دهانه واژن

زمانی که برای انجام عمل‌ های زیبایی مانند پرینورافی اقدام می‌ کنید متخصصان عوارض احتمالی این عمل را برای شما بازگو خواهند کرد تا به آگاهی کامل تصمیم گیری کنید که آیا انجام پرینورافی را الزامی می‌ دانید یا خیر.

شرایط جسمانی متفاوت افراد باعث میشود تا در زمان طی کردن دوره نقاهت واکنشات متفاوتی در بدن مشاهده شود، پس از انجام پرینورافی ممکن است افراد مشکلاتی مانند خونریزی و یا درد زیادی را در ناحیه عمل تجربه نمایند.

از مهمترین عوارض تنگ کردن دهانه واژن می‌ توان به عفونت‌ های بعد از عمل اشاره کرد، گاهی افراد بر اثر سهل انگاری و یا عدم رعایت نکات گفته شده توسط پزشک ممکن است اسکار یا جای زخم را در ناحیه پرینه تجربه نمایند

یکی دیگر از عوارض تنگ کردن دهانه واژن این است که گاهاً به واسطه انجام برش‌ هایی که در ناحیه پرینه انجام میشود ممکن است برخی از اعصاب این بخش آسیب دیده و حتی بعد از عمل هم هرگز ترمیم نخواهند شد و این بی‌ حسی برای همیشه باقی می‌ ماند.

هزینه پرینورافی

متخصصین زنان بابت انجام پرینورافی هزینه‌ های متغیری را از مراجعین خود دریافت می‌ کنند و مقدار هزینه‌ ها بستگی به میزان آسیب و نوع عملی انتخابی دارد.

وضعیت جسمانی همه بیماران با یکدیگر مشابه نیست و با توجه به فرایندی که پزشک برای ترمیم بافت‌ های آسیب دیده انجام می‌ دهد هزینه‌ های متغیری را در نظر خواهند گرفت.

اگر شما مراکز درمانی خصوصی را برای انجام پرینورافی انتخاب کنید ممکن است هزینه‌ های بیشتری را برایتان در پی داشته باشد.

نکته بسیار مهمی که در مورد پرداخت هزینه‌ های پرینورافی باید بدانید این است که در شمار عمل‌ های زیبایی قرار می‌ گیرد و مراکز بیمه بخشی بسیار محدود و جزئی از هزینه‌ ها را پرداخت می‌ کنند و مابقی باید توسط مراجعین و بیماران پرداخت شود.

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر