کاهش وزن های غیر اصولی، ورزش های نامناسب دوچرخه سواری های طولانی مدت، بالا رفتن سن زایمان ‌های بیش از حد، شروع یائسگی بر کاهش هورمون های زنانه از مواردی هستند که می‌توانند بر روی زیبایی و سلامت ناحیه تناسلی خانم ها تأثیر بگذارند. بسیاری از بانوان این مسئله را بسیار کم اهمیت می دانند […]

جوانسازی واژن

کاهش وزن های غیر اصولی، ورزش های نامناسب دوچرخه سواری های طولانی مدت، بالا رفتن سن زایمان ‌های بیش از حد، شروع یائسگی بر کاهش هورمون های زنانه از مواردی هستند که می‌توانند بر روی زیبایی و سلامت ناحیه تناسلی خانم ها تأثیر بگذارند.

بسیاری از بانوان این مسئله را بسیار کم اهمیت می دانند و تصور می‌کنند که پرداختن به آن کاری غیرضروری و عجیب است اما باید بدانید که جوانسازی ناحیه تناسلی تنها مربوط به زیبایی آن نمی شود این موضوع می‌تواند در سلامت جنسی برتر تاثیر بگذارد و کیفیت روابط جنسی و همچنین اعتماد به نفس او را تحت تأثیر قرار دهد.

به همین دلیل امروزه روش های متعددی برای جوانسازی واژن و ناحیه تناسلی خانم ها به وجود آمدن نکته مهم در رابطه با این موضوع این است که افتادگی پوست این ناحیه و تغییر شکل آن تنها مربوط به خانم های متاهل یا زایمان های طبیعی نیست افرادی که زایمان طبیعی نداشتن یا اصلا زایمان نکردند و در دوره ‌های میانسالی می توانند ان را تجربه کند.

روش های جوانسازی ناحیه تناسلی برای همه خانم‌ ها مفید و موثر واقع خواهد شد توجه داشته باشید که سلامت و زیبایی واژن در کیفیت رابطه جنسی و احساس رضایت زناشویی تاثیر می گذارد زمانی که فرد تصمیم بگیرد برای جوانسازی اقدام کنند یک سری سوالات و رویداد می‌شود.

البته این موضوع در کشور ما نگرانی های زیادی در خصوص عوارض و آسیب‌ های ناشی از آن دارد. بسیاری از خانم ها تصور می کنند که با انجام این اعمال زیبایی در راه رفتن یک دفعه مشکل پیدا می‌کنند و نوجوان که بعد از آن جوانسازی ناحیه تناسلی قصد باردار شدن دارند نیز نگران این موضوع هستند که بر زایمان آن ها تاثیر منفی بگذارد.

همه این مسائل کاملا قابل درک است ولی باید با آگاهی کامل این کار را انجام بدهید در این مطلب می خواهیم  در رابطه با انواع روش های جوانسازی پوست ناحیه تناسلی خانم ها و مزیت و معایب آن ها صحبت کنیم به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه بفرمایید.

منظور از جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها چیست؟

رابطه زناشویی بدون شک رابطه جنسی یکی از رویکردهای مهم زندگی به حساب می‌آید و کیفیت آن می‌تواند در زندگی زناشویی تاثیر بگذارد زیبا سازی ناحیه تناسلی باعث سلامت آن می‌شود و اعتماد به نفس خانم ها را بالا می ‌برد در نتیجه میل جنسی افراد را افزایش می‌دهند راحت تر به ارگاسم می رسند و روش‌های مختلف جوانسازی واژن باعث از بین رفتن خشکی آن می ‌شود و رابطه جنسی را راحت ‌تر می‌کند.

این موضوع در رابطه با بهترین ناحیه کلیتوریس و کیفیت رابطه بعد از رابطه در هر دو طرف این تاثیر می‌گذارد و خیلی زود می توانند تاثیر آن را در زندگی زناشویی خود ببینند.

جوانسازی واژن برای چه کسانی مناسب است

جوانسازی واژن راهی برای بالا بردن اعتماد بنفس و لذت بیشتر در حین رابطه جنسی در خانم ها است اگر بخواهیم به صورت دقیق بگوییم که چه افرادی کاندیدای مناسب برای جوانسازی واژن هستند باید به موارد زیر اشاره کنیم زنانی که زودتر زمان معمول یائسه شدن زنانی که رابطه جنسی دردناک دارند.

زنانی که به دلیل ضعیف بودن عضلات کف لگن با مشکلات بی اختیاری ادرار مواجه شدند زنانی که رابطه جنسی دردناک را تجربه می کنند خانم هایی که به دلیل زایمان های مکرر دچار گشاد شدن یا شل شدگی واژن می شوند زنانی که به دلایل مختلف به سرعت دچار عفونت می‌شوند.

خانمهایی که دلایل مادرزادی و گشادی واژن رو به رو هستند می توانند از این روش استفاده کنند خوشبختانه با پیشرفت در زمینه زنان و زیبایی به کمک روش‌های نوین مشکلات مطرح شده است استفاده از لیزر های مونالیزا باعث از بین بردن آتروفی واژن می شود و در پی آن جوانسازی واژن را به دنبال دارد

در کنار همه اینها لابیاپلاستی هم از روش‌های درمانی و مبارزه با افتادگی های واژن از این روش یکی از درمان های موثر و آسان در جوانسازی لیزر واژینال غیر هورمونی که هیچ گونه دردی ندارد و تغییر بسیار اساسی در جراحی های زیبایی زنان به وجود آورده است.

عملکرد مفید و موثری دارد کاملا بدون درد و خونریزی می باشد و نظر بسیاری از متخصصین زنان و زایمان را به خود جلب نموده است.

جوانسازی واژن باعث میشود که دردهای واژینال در زمان رابطه جنسی از بین برود آتروفی واژن درمان شود خانم هایی که بر اثر یا زدگی دچار خشکی واژن شدن از بین برود .

همچنین در برخی از موارد علاوه بر زیباسازی واژن باعث درمان زگیل های تناسلی هم می شود درمان مشکلات ناشی از یائسگی را در پی دارد و همچنین مشکلاتی که در رابطه با خروج باد از واژن در برخی از آن ها وجود دارد با استفاده از روش های مختلف جوانسازی واژن درمان میشود

ناحیه تناسلی با گذشت زمان در اثر کاهش کلاژن و الاستین پوستی شکلش عوض می‌شود علاوه بر افزایش سن برخی آن را دیگر نمی تواند برای آن تأثیر می‌گذارد از جمله این عوامل عبارتند از :

عوامل ژنتیکی و هورمونی بارداری زایمان

کمبود ویتامین ها و روند پیری را در افراد افزایش می ‌دهد. علاوه بر این عوامل برای پوشیدن لباس ‌های زیر نا مناسب و تنگ استفاده مکرر از لباس های تنگ وقتی می‌تواند پوست ناحیه را دچار شوک زدگی کند

در سال های اخیر این عمل در سطح جهان و به خصوص ایران افزایش پیدا کرده است انجام این عمل کیفیت زناشویی بالا می‌برد می رود و بر اساس آن مطالعات نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از خانم ها در رابطه زناشویی خود بیشتر تحریک می شود.

بسیاری از دلایل عرفی فرهنگی به مانع از رسیدگی به این معنی ناحیه می‌ شود نکته حائز اهمیت این است که فرایند جوانسازی واژن ممکن است شامل چند درمان شود و در بعضی از خانم ها همه این درمان ها لازم و ضروری است و در برخی از ان ها تنها با یک عمل می توان ناحیه تناسلی را زیبا کرد از جمله این عمل ها عبارتند از:

  • جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنان
  • جراحی جوانسازی دستگاه تناسلی
  • جراحی شکل های واژن واژینوپلاستی
  • لابیاپلاستی
  • تنگ کردن واژن
  • لابیا ماژور پلاستی

واژینوپلاستی

در روش واژینوپلاستی یا زیبا کردن واژن به دلیل افزایش سن و زایمان های طبیعت این جراحی معمولا با هدف درمان و افزایش اعتماد به نفس خانم‌ ها انجام می‌شود برای انجام این کار از بی‌حسی موضعی استفاده می کنند اما همه چیز به تشخیص پزشک و حساسیت شما هم بستگی دارد در برخی از موارد نیاز به بیهوشی از انجام این عمل معمولا اهداف زیر برآورده می‌شود داشتن بخشی از پوست و گوشت که روی کلیتوریس را می‌پوشاند تقویت نقطه g در بهبود رابطه نقش اساسی دارد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی بعد از تغییر شکل دستگاه تناسلی خانم ها انجام می شود در این جراحی معمولا لبه های دستگاه تناسلی زنان کوچک می‌شود و در صورت عدم تقارن شکل ظاهری آن تغییر می کند ولی انجام این عمل معمولا بی هوشی کامل استفاده می‌کنند و بعد انجام می شودبا لیزر صورت می گیرد.

جوانسازی واژن با rf (جوانسازی واژن با ار اف)

در این رابطه به اختصار ار اف واژن می‌گویند امواج الکترومغناطیس استفاده می‌شود و مشابه امواج که در ماکروویو قرار دارد این عوارض با قدرت کمی جهت گرم کردن بافت ‌های ناحیه تناسلی انجام شود در نتیجه فرآیند خونرسانی به تولید کلاژن در ناحیه افزایش پیدا می‌کند و مشکل گشاد شدن واژن از بین خواهد رفت.

درمان از این طریق بدون جراحی و خونریزی است و هیچگونه دردی ندارد. از لیزر ار اف برای درمان سایر مشکلات خانم ها درمان خشکی رفع درد در زمان برقراری رابطه جنسی و آتروفی واژن استفاده می کنند با توجه به اینکه این روش غیرتهاجمی است بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

برای شکل دهی به واژن و ماندگار آن به چند جلسه ار اف نیاز است و معمولاً بسته به میزان شل شدگی واژن دارد که این جلسات بین ۳ الی ۶ جلسه متغیر خواهد بود.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

در روش کربوکسی تراپی با استفاده از گاز کربن دی اکسید برای رفع مشکلات ناحیه تناسلی استفاده میشود با استفاده از دستگاهی که کربوکسی نام دارد گاز کربن دی اکسید وارد قسمتی از بدن می‌کند که می‌خواهند درمان شود در این روش تولید کلاژن در ناحیه تناسلی می پردازند و به رفع چین و چروک در قسمت می پردازند.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن یکی دیگر از روش های جوانسازی واژن است.

که به رفع تیرگی و چروک واژن می پردازد در این روش از چند مدل ژل با میزان ماندگاری متفاوت برای بهبود شکل ظاهری واژن استفاده می‌کنند.

در مناطق غیر تهاجمی است و به صورت سرپایی و کاملا بدون بیهوشی است از یک بی‌حسی موضعی استفاده می ‌کنند انجام این روش برای افراد توصیه می‌شود که سن کمی دارند لاغر هستند و ناراحتی های قلبی عروقی ندارند و دچار عفونت های تناسلی و زگیل تناسلی نیستند.

جوانسازی واژن با لیزر چگونه انجام میشود؟

در این روش یک پروپ لیزری وارد واژن خانم ها میشود توانایی چرخش ۳۶۰ درجه را دارد اشعه ای صادر می کند که به بافت ‌های واژن می خورد و موجب تحریک آنها می‌شود همین اندازه افزایش کلاژن در آن ناحیه می شود.

مهم‌ترین نکته‌ ای که در خصوص این شیوه درمان باید دانست این است که غیرتهاجمی است و نیاز به بیهوشی ندارد و حداقل میزان درد در زمان را دارا می ‌باشد بیماران می‌توانند فعالیت ‌های روزمره را بعد از عمل انجام دهند اما پزشکان توصیه می کنند برای مدت ۵ روز نباید هیچ چیزی وارد واژن شود بنابراین رابطه جنسی تا چند روز بعد از انجام زیباسازی واژن توسط لیزر ممنوع است.

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر